2021 BC High School Boys
Soccer Championships

Click here to edit subtitle

AAA Boys Provincial Championship Pools

Pool A
 Pool B
 Pool C
 Pool D
Panorama Ridge                           1st
Reynolds                                     1st
Riverside                                     1st
Argyle                                     1st
Sentinel                                         3rd
Dr. Charles Best                         2nd
Burnaby Central                          4th
Sardis                                     3rd
Centennial                                     2nd
Vancouver Technical                   3rd
Fleetwood Park                           3rd
Nanaimo District                    2nd
Heritage Woods                             4th
Enver Creek                                4th
Kitsilano                                      2th
Princess Margaret                  4th

AAA Boys Provincial Championship Schedule and Results

Date
 Time
 Game
 Home
 Visitors
 Field 
 Score
Thursday, November 25th
 9:00am
 1
Panorama Ridge
Heritage Woods
BLW 1
1-2
 
 2
Sentinel
Centennial
BLW 2
0-2
 
 
 3
Reynolds
Enver Creek 
BLW 3
2-2
 
 
 4
Dr. Charles Best
Vancouver Technical
BLW 4
2-1
 11:00am
 5
Riverside
Kitsilano
BLW 2
4-0
 
 
 6
Burnaby Central
Fleetwood Park 
BLW 1
0-1
 
 
 7
Argyle
Princess Margaret
BLW 4
0-0
 
 
 8
Sardis
Nanaimo District
BLW 3
2-2
 
 12:45pm
 9
Centennial
Panorama Ridge
BLW 1
0-1
 
 
 10
Heritage Woods
Sentinel
BLW 3
0-1
 
 
 11
Enver Creek 
Dr. Charles Best
BLW 4
1-3
 
 
 12
Vancouver Technical
Reynolds
BLW 2
1-5
 
 2:30pm
 13
Kitsilano
Burnaby Central
Burnaby Central
3-2
 
 
 14
Fleetwood Park 
Riverside 
BLW 2
1-4
 
 
 15
Princess Margaret
Sardis
BLW 3
0-0
 
 
 16
Nanaimo District
Argyle
BLW 4
2-4
 Friday, November 26th
 9:00am
 17
Riverside
Burnaby Central
BLW 1
4-1
 
 
 18
Fleetwood Park 
Kitsilano
BLW 2
0-1
 
 
 19
Argyle 
Sardis
BLW 4
3-2
 
 
 20
Nanaimo District
Princess Margaret
BLW 3
4-3
 
 11:00am
 21
Panorama Ridge
Sentinel
BLW 4
3-0
 
 
 22
Centennial
Heritage Woods
BLW 1
3-0
 
 
 23
Reynolds
Dr. Charles Best
BLW 3
2-0
 
 
 24
Vancouver Technical
Enver Creek 
BLW 2
3-0
 
 12:45pm
 25
Burnaby Central
Princess Margaret
BLW 4
1-2
 
 
 26
Fleetwood Park
Sardis
BLW 2
1-2 (PK)
 
 
 27
Kitsilano
Nanaimo District
BLW 1
1-3
 
 
 28
Riverside
Argyle
BLW 3
1-3
 
 2:30pm
 29
Heritage Woods
Enver Creek
BLW 4
1-2
 
 
 30
Sentinel
Vancouver Technical
BLW 2
2-3 (PK)
 
 31
Centennial
Charles Best
BLW 1
1-0 (PK)
 
 
 32
Panorama Ridge
Reynolds
BLW 3
1-2
 Saturday, November 27th
 9:00am
 33
Burnaby Central
Heritage Woods
BLW 3
0-1
 
 
 34
Princess Margaret
Enver Creek
BLW 1
0-1
 
 
 35
Fleetwood Park
Sentinel
BLW 2
1-2
 
 36
Sardis
Vancouver Technical
BLW 4
2-1
 
 11:00am
 37
Kitsilano
Dr. Charles Best
BLW 4
1-2
 
 
 38
Nanaimo District
Centennial
BLW 2
2-1 (PK)
 
 
 39
Panorama Ridge
Riverside
BLW 1
1-0
 
 11:15am
 40
Reynolds
Argyle
BLW 3
1-0

Final Placings

16th - Burnaby Central

15th - Heritage Woods

14th - Princess Margaret

13th - Enver Creek

12th - Fleetwood Park

11th - Sentinel

10th - Vancouver Technical

9th - Sardis

8th - Kitsilano

7th - Dr. Charles Best

6th - Centennial

5th - Nanaimo District

4th - Riverside

3rd - Panorama Ridge

2nd - Argyle

1st - Reynolds